fethiye villa
fethiye villa

Fethiye Villa Tatili Yemek Fikirleri

Fethiye’nin son yıllarda butik otel villa ve muhafazakar villa kiralama ve konaklama bakımından son derece gelişmiş durumdadır. Modern mimariye ve şehrin eski kentin çevresinde ve ötesinde hala görülebilen antik geçmişine dair ipuçlarına sahip, temiz ve çekici bir Destinasyondur. Fethiye villa tatili yapacak kişiler için, güzel sokaklar arasında her zevke ve iştahı tatmin edecek bir şeylerle, yemek ve içmek için harika yerler ile doludur. 

Muhteşem liman manzarasına sahip yemek mekanları için sahil yoluna mutlaka gitmelisiniz. Fethiye’nin merkezi hareket halindeyken bir şeyler atıştırmak veya daha önemli bir şey için birçok geleneksel yemek mekanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Restoranların terasında sandalyede arkanıza yaslanarak manzarayı izlerken lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

Şık Mekanlarla Dolu Şehir Fethiye

fethiye villa

Konaklama için en çok tercih edilen yerler Fethiye şehir merkezine sadece 3 km uzaklıkta, Çalış’ta plaja sadece 500 metre uzaklıkta yer almaktadır. Konuklar kendilerini bu çarpıcı bölgenin cazibesini keşfetmek için harika bir ortamda bulacaklar. Oteller ve villalar, sahil beldesi Ölüdeniz’e sadece 16 km, ünlü, terk edilmiş yamaç köyü Kayaköy’e ise sadece 12 km uzaklıktadır. Bu harika konaklamalar, konuklarını geleneğin çağdaş stille buluştuğu bir dünyaya davet ediyor. Konuk odaları, ferahlatıcı tonlar ve huzurlu bir ortam ile zarif bir şekilde döşenmiştir. 

Fethiye de tatil yapmak çok çeşitli örnek teşkil eden olanaklar ve hizmetler sunmaktadır. Bu büyüleyici tatil beldesi, Dalaman Havalimanı’na sadece 50 km uzaklıktadır. Fethiye’nin güzel bir kasabasında, şehir merkezine ve çok sayıda yerel yemek seçenekleri, el sanatları pazarları ve eğlence mekanlarına sadece 2 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezi ve çok sayıda yerel yemek seçeneği, el sanatları pazarları ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Dalman Havaalanı 45 kilometre uzaklıkta ve en yakın otobüs durağı 3,5 kilometre uzaklıktadır. Yürüme mesafesinde ziyaretçiler uçsuz bucaksız bir kumsal bulacaklar. 

Fethiye de tatil yapan konuklar her sabah doyurucu bir kahvaltı büfesinin tadını çıkarabilir ve tesis bünyesindeki bahçeye bakan büyüleyici restoranda lezzetli yerel Spesiyaliteleri tadabilirsiniz. Çocuklar çocuk havuzunda eğlenirken, yetişkinler köpüklü havuzda serinleyebilir ve şezlonglarda rahatlayarak tatilin tadını çıkarabilirler.