fethiye villa
fethiye villa

Fethiye Villa İmkanları

Fethiye Tarihi

Muğla’ nın büyük ilçelerinden Fethiye, antik Telmessos’un yerine inşa edilmiştir. Çekici bir koya bakan Fethiye, Rodos Haçlı Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş antik bir kalenin kalıntıları ile taçlandırılmıştır ve çevredeki sarp kayalıklarda, yamaca oyulmuş antik Likya kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Kasaba çevresinde M.Ö. 450 yıllarına tarihlenen lahit kayalarına rastlarsınız. Fethiye Körfezi, kıyıya kadar uzanan yemyeşil, ağaçlıklı dağ yamaçları ile güçlendirilmiş, küçük adalarla noktalı, koylar ve koylar ile yarıklı geniş bir koy bulunur. Ayrıca her gün limandan kalkan ve bölgedeki birçok koy ve körfezi ziyaret eden geleneksel, çeşitli büyüklüklerde güzel ahşap gemileri göreceksiniz. Kafelerin sıralandığı geniş bir gezinti yolu, limanın ve yat limanının etrafından geçiyor, tentelerin ve ağaçların altından bir sahil terasına dökülen masa ve sandalyeler bulunur. Asla geri dönmek istemeyeceğiniz muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

Fethiye Villa Konaklama Avantajları

Fethiye villa da konaklarken doğal güzelliğin ve doğanın tadını çıkarırsanız, çevredeki tepelerde sadece 10 km uzaklıktaki Kayaköy’ ü ziyaret edebilirsiniz. Bu Rum yerleşimi 1920’lerde Rumlarla Türkler arasındaki nüfus mübadelesi sırasında terk edildi. O zamandan beri kullanılmayan yaklaşık 1200 ev var ve bölge oldukça melankolik bir havayı koruyor. Çevredeki kırsal alan bozulmamış durumda ve yürümeyi ve keşfetmeyi sevenler için harika bir yerdir.

fethiye villa

Görülmeye değer diğer yerler arasında, su seviyesinin düşük olduğu yaz aylarında derinlere inebileceğiniz doğa olayı Saklıkent Boğazı sayılabilir. Sizler aileniz/arkadaşlarınızla Fethiye villa konaklaması yaptığınızda gezilecek yerler arasında ayrıca Pınara, Simena, Tlos, Xanthos, Letoon ve Patara’ya 50 km’lik bir mesafe içerisinde birçok antik alan görebilirsiniz. İlkbaharda konaklayan Fethiye otel ve Fethiye villa misafirleri, bu alanlarda bir yığın kır çiçekleri, şifalı otlar ve çektikleri yaban hayatı keşfedecektir. Aynı zamanda antik Likya’ya ve Likyalıların nasıl yaşadığına dair büyüleyici bir fikir elde edecektir. Fethiye’de bölgenin antik tarihini açıklamaya yardımcı olan küçük bir müze de bulunmaktadır.

Fethiye’nin merkezinde, yakınlardaki tüm ilgi çekici yerlere turlar sunan birçok tur şirketi bulunmaktadır. Veya alternatif olarak, Fethiye villa da kalırken bir araba kiralayabilir ve etrafı bağımsız olarak keşfedebilirsiniz. Bu tur şirketleri ayrıca dalış kursları, kano, jeep safarileri ve diğer şeylerin yanı sıra yamaç paraşütü sağlar. Fethiye’de herkes için bir şeyler vardır. Yoğun alışveriş, haftalık büyük pazar, günlük tekne gezileri, tenha plajlar, tarihi yerler, kır yürüyüşleri, binicilik ve her zevke hitap eden barlar ve restoranlarla dolu gezinti yerleri anı ölümsüzleştireceğiniz birçok kareye eşlik edecek güzellikler ile doludur.